Marbella Atabe ®
KRONIKI SKRZATÓW czyli Baśń dla dzieci i dorosłych...Recenzja 16

Recenzja napisana przez Panią Annę Urban: https://mojezycieitpblog.blogspot.com/ - środa, 28 listopada 2018

Moje życie itp


Część I : Marbella

A dziś znowu coś dla dzieci. Tym razem baśń "Kroniki skrzatów" autorstwa Marbelli Atabe
Mała Amelka dzięki pomocy babci powolutku odkrywa swoje powołanie. Tylko dziewczynka o czystym serduszku może coś zmienić w sytuacji w jakiej wszyscy się znaleźli . Nim to jednak nastąpi małymi kroczkami babcia odkrywa przed nią tajemnice przeszłości.

Teodor to mały olbrzym, który cieszy się życiem i każdego dnia pomaga swoim rodzicom. Na urodziny otrzymuje szczeniaka, który staje się jego towarzyszem i przyjacielem. Teraz już razem mogą odkrywać otaczający świat.

Marbella to zła czarownica, która nie lubi nikogo.

Gutek zaś to stworek o sześciu łapkach. Bardzo przyjazny i miły stworek, który sprząta komnaty Marbelli.

Smok, skrzaty, czary, zło i dobro. Tajemnica i próba rozwiązania zagadki. Bezwarunkowa miłość i przyjaźń.

Książkę bardzo przyjemnie i szybko się czyta. Jest idealna zarówno dla osoby dorosłej jak i dziecka.

Autorka opisuje niesamowity świat, w którym spotykamy skrzaty, olbrzymy, czarownice, smoka i jeszcze kilka innych postaci. Każda na swój sposób niesamowita i niespotykana. Na przemian poznajemy wszystkich bohaterów. Dowiadujemy się jak wygląda ich codzienne życie. Jakie są obyczaje panujące u olbrzymów, skrzatów i na dworze czarownicy. Jak świętują urodziny. Wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły zostały opisane z iście chirurgiczną precyzją. A w połączeniu z prostym językiem, przystępnym nawet dla najmłodszych już od pierwszych słów czytelnik zostaje zabrany do tego niesamowitego świata, w którym tajemnica, jaka spowija całą okolicę staje się motorem napędzającym naszą wyobraźnię.

Z pewnością dodatkowym plusem są zamieszczone ilustracje. Bardzo wyraźne barwny, przyciągające wzrok oddające idealnie opis jaki zamieszcza autorka, dzięki czemu czytelnik doskonale wie o czym mówi autorka. Zachęcające, zwłaszcza dzieci do sięgnięcia po tę książkę.

Ja chyba nigdy nie wyrosłam z bajek. Muszę się przyznać, że do tej pory zamiast oglądać film wolę z synem oglądnąć bajkę czy film animowany. Dzięki tej historii miałam okazję nie tylko odbyć podróż do niesamowitego świata, jaki stworzyła autorka. Mogłam również wrócić do czasów swojego dzieciństwa. Przypomnieć sobie jak to było kiedy ja byłam dzieckiem i ktoś dorosły opowiadał/ czytał mi bajki, baśnie czy legendy. Kiedy wyobrażałam sobie jakby to było być księżniczką. Albo mieć własnego smoka. Albo umieć czarować - w końcu tylko nasza wyobraźnia podobno nas ogranicza ;) Z wiekiem niestety większość z nas zatraca tę dziecięcą radość i wiarę, że wszystko jest możliwe. Dobrze że chociaż dzięki książkom możemy możemy ją choć na chwilę na nowo odkryć ;)

Daję 9 i zachęcam do lektury, a ja zabieram się za dalszy ciąg :)

Zainteresowanych odsyłam na poniższe strony:

LC

EMPIK

FB

link do oryginału: mojezycieitp

Recenzja napisana przez Panią Annę Urban: https://mojezycieitpblog.blogspot.com/ - piątek, 22 lutego 2019

Moje życie itp
Część II : Szagawarra.

Dziś chcę Wam opowiedzieć o drugiej części "Kroniki skrzatów" Marbelli Atabe
Mieszkańcom cudownej krainy dni płynął powoli na codziennych obowiązkach. Do czasu gdy w ich otoczeniu pojawia się nowa postać. Skrzatka Szagawarra staje się nowym bohaterem niesamowitej opowieści. Jej pojawienie się jest początkiem nowych niesamowitych wydarzeń. Zarówno olbrzymy jak i ludzie zostają poproszeni o pomoc w obrzędzie oczyszczającym.

Kolejna skrzatka, Parzawka, pomaga przy rytuale samej Marbelli. Niesamowite spotkanie z żywiołami ma nie tylko oczyszczające działanie na Gutka, któremu zostaje poświęcony ów rytuał.

Do czego doprowadzi bohaterów spotkanie z nowymi osobistościami? Czy rytuał się powiedzie? No i czego on w zasadzie dotyczy? Kim są nowo przybyłe postacie i jaką rolę odegrają?

Magia, magia i jeszcze więcej magi. A do tego dużo radości i wielkie zaskoczenie. Spotkanie z żywiołami i wiele nieprzewidzianych zbiegów okoliczności.

Autorka po raz kolejny zabiera zarówno małych jak i dużych w podróż do niesamowitego świata pełnego magii. Pozwala spotkać się z żywiołami. Wraz z bohaterami odprawić magiczny oczyszczający rytuał. Poznać bliżej już znane oraz nowe postaci.

Same wydarzenia jakie mają miejsce przybliżają nas do odkrycia tajemnicy jaka wisi nad okolicą. Jednak droga do końca jeszcze daleka i z pewnością obfitująca w niesamowite przygody, pełne malowniczych widoków, nie tylko zamkniętych na umieszczonych w książce rysunkach.

Jak pierwszą część tak i tę czyta się niesamowicie lekko i szybko. Pobudza wyobraźnię i wciąga czytelnika bez reszty.

Daję 9 i zachęcam do lektury.

Zainteresowanych odsyłam na poniższe strony:

LC

EMPIK

FB

Cytaty/fragmenty, które wpadły mi w oko:

"Skrzypienie kości to oznaka starości."

"Cierpliwość to główna zaleta dobrej czarownicy. Wiedza to bezcenny skarb..."link do oryginału: mojezycieitp
© Copyright

Kroniki Skrzatów ®

  • Autorzy: Marbella Atabe
  • Administrator: Marbella Atabe, Daniel Dagda