Marbella Atabe ®
KRONIKI SKRZATÓW czyli Baśń dla dzieci i dorosłych...Recenzja 2

Recenzja Pani Marty Daft prowadzącej stronę "Marta wśród książek": czwartek 22 lutego 2018

http://www.martawsrodksiazek.pl


"Kroniki skrzatów. Marbella - Marbella Atabe"Każdy choć raz w życiu marzył o tym, by gdzieś obok znajdował się świat, w którym to skrzaty są naszymi sąsiadami. Każde spotkanie z nimi obfitowałoby w niezwykłe przygody, które na zawsze pozostawały nam w pamięci. Moglibyśmy snuć je niczym pajęczą sieć i cieszyć się magią, która tworzy się poprzez takie historie. Cóż wystarczy sięgnąć po baśń, gatunek książki, która przewija się w dziecięcych wspomnieniach każdego z nas.Amelka mieszka z babcią w ich własnym małym świecie, Dolinie Stokrotek. Choć mieszkają tam same, nie są z tego powodu smutne. Mała dziewczynka jest niezwykle radosna i rezolutna. Posiada dar, który pozwoli jej przeżyć mnóstwo przygód. Jej misją ma być pogodzenie się ludzi z Doliny Stokrotek i olbrzymów z Różanych wzgórz, którzy za sprawą złej wróżki Marbelli żyją w cieniu konfliktu. Czy małej dziewczynce uda się ich pogodzić? Czy zdoła przywrócić ład w krainie, który jest jej domem?

Piękne krainy i niesamowite stworzenia a wszystko to w malowniczej oprawie słownej. Niezwykle baśniowy i plastyczny styl autorki porwie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ci drudzy odbędą podróż w krainę dzieciństwa, gdyż powieść Marbelli Atabe to kwintesencja pięknych baśni, bez przemocy i z pięknymi opisami podszytymi magią. Świetnie wykreowane światy, które możemy z łatwością przenieść do własnej wyobraźni, dzięki ciekawym opisom i pięknym ilustracjom.

Marbella Atabe to pseudonim autorki, która włada piórem z niezwykłą lekkością i prostotą, budując magiczny świat pełen nietuzinkowych stworzeń i wciągających przygód. Książka ta porywa od pierwszych stron. Dzięki prostocie języka i braku przemocy historia jest uniwersalna bez względu na wiek czy płeć. Każdy może odkryć w powieści coś dla siebie. Możecie polubić skrzaty i olbrzymy lub pokochać małą Amelkę, która podbije wasze serca od razu, jednak to miłość i przyjaźń oraz nauka, która płynie z historii ujmie wasze serca.


Czas w Dolinie Stokrotek płynie powoli, dlatego też książka idealnie sprawdzi się na wspólne leniwe popołudnia z książką, prosty język nie sprawi kłopotu i pozwoli zrozumieć całą historię, ilustracje niczym drogowskazy ukażą kierunek wyobraźni. To ciekawa opcja czytelnicza dla każdego miłośnika baśni, skrzatów i całej masy stworzeń, które mogą być twoimi sąsiadami. Polecam wszystkim czytelnikom, nieważne jak wiekowi jesteście, magia Doliny Stokrotek na długo zagości w waszych umysłach. Jestem pewna, że sięgnę po kolejny tom i nie raz będę ponownie zatapiać się w tym magicznym świecie.

Ocena książki: 8/10


Marta Daftlink do oryginału:

https://www.martawsrodksiazek.pl

© Copyright

Kroniki Skrzatów ®

  • Autorzy: Marbella Atabe
  • Administrator: Marbella Atabe, Daniel Dagda