Marbella Atabe ®
KRONIKI SKRZATÓW czyli Baśń dla dzieci i dorosłych...

Istoty NaturyISTOTY NATURY

W "Kronikach Skrzatów" występuje wiele postaci. Każda kraina jest inna i rządzi się swoimi prawami oraz ma własny charakter. Dolina Stokrotek cichy i bezpieczny rejon, ale zarazem smutny. Życie na pozór przebiega tam spokojnie i bez większych wydarzeń, lecz kiedy się przyjrzysz to wszystko nabiera innych kolorów.
brak_obslugi_ramek

Samotność – istota natury, pojawiająca się w pobliżu zamku. Jest prawie niewidoczna. Może ją wyraźnie zobaczyć tylko osoba bardzo samotna. Często widuje ją Marbella. Uosabia żywioł ziemi jest przewodniczką żywiołów.

Mroźlak – istota natury, niesie mróz, potrafi malować na szybach zimowe wzory, zamrażać wodę, sypać śniegiem, tworzyć sople, szczypać za nosy…Zawsze towarzyszy mu ogromny przeźroczysty lodowy ptak Zimomrozek.

brak_obslugi_ramek brak_obslugi_ramek

Zimomrozek (Szadzek) - ogromny przeźroczysty ptak, na którym podróżuje Mroźlak. Wygląda jakby był stworzony z najczystszego lodu.

Pustka – istota natury, czasami przedrzeźnia Gutka. Jest związana z Antesterionem, jak i inne istoty natury.osabia żywioł wody.
Więcej o żywiołach.

Echo – istota natury, odpowiada Gutkowi na jego wołania, ale nie powtarza tego, co on krzyczał. Uosabia żywioł powietrza.

Smutek – istota natury, pojawił się po rozlaniu eliksiru smętozy z fiolki Marbelli. Pierwszy ujrzał go Gutek.


© Copyright

Kroniki Skrzatów ®

  • Autorzy: Marbella Atabe
  • Administrator: Marbella Atabe, Daniel Dagda