Marbella Atabe ®
KRONIKI SKRZATÓW czyli Baśń dla dzieci i dorosłych...

POSTACIEDOLINA STOKROTEK

W "Kronikach Skrzatów" występuje wiele postaci. Każda kraina jest inna i rządzi się swoimi prawami oraz ma własny charakter. Dolina Stokrotek cichy i bezpieczny rejon, ale zarazem smutny. Życie na pozór przebiega tam spokojnie i bez większych wydarzeń, lecz kiedy się przyjrzysz to wszystko nabiera innych kolorów.Amelka
brak_obslugi_ramek

Amelka – mała dziewczynka z Doliny Stokrotek. Mieszka z babcią i pieskiem Tulą, rodzice zaginęli w drodze do krainy olbrzymów. Ma dobre serce, każdemu niesie pomoc, potrafi zauważać rzeczy, o których się innym nawet nie śniło. Czasami rozmawia nawet z Księżycem. Jest bystra i bardzo inteligentna, nie ma w jej sercu strachu. To o niej, prawdopodobnie, mówi skrzacia przepowiednia.


Tula – piesek Amelki, wesoła Foksterierka, która swojej pani nie odstępuje nawet na krok. Jest bardzo zazdrosna o pluszowe misie Amelki i ciągle próbuje z nimi zrobić porządek.

brak_obslugi_ramek

Babcia Amelki (Jaśminna) – po prostu babcia Amelki. Po zaginięciu rodziców i całej reszty ludzi z Doliny Stokrotek, zajmuje się gospodarstwem i wychowaniem Amelki. Uczy wnuczkę wielu praktycznych umiejętności, ale daje jej też wiele miłości. Stara się jej przekazać jak najwięcej wiedzy szkolnej i nie tylko. Wie, że nadejdzie dzień, kiedy Amelka będzie musiała wyruszyć w drogę swojego życia.

Mama Amelki (Róża) – jedna z tych, co poszli godzić się z olbrzymami, niestety zaginęła po drodze, jak wielu innych.

Miranda – Wróżka Lasu – znachorka i zielarka, pomaga ludziom i zwierzętom w różnych dolegliwościach i chorobach, potrafi wiele. Jest córką króla mieszkającego dawniej w zamku, lecz musiała go opuścić i odtąd wiedzie samotne życie w Leśnej chatce nieopodal Doliny Stokrotek. Jej siostra Marbella, uchodzi za złą czarownicę z zamku.© Copyright

Kroniki Skrzatów ®

  • Autorzy: Marbella Atabe
  • Administrator: Marbella Atabe, Daniel Dagda