Marbella Atabe ®
KRONIKI SKRZATÓW czyli Baśń dla dzieci i dorosłych...

WZGÓRZA OLBRZYMÓWWZGÓRZA OLBRZYMÓW

W "Kronikach Skrzatów" występuje wiele postaci. Każda kraina jest inna i rządzi się swoimi prawami oraz ma własny charakter. Dolina Stokrotek cichy i bezpieczny rejon, ale zarazem smutny. Życie na pozór przebiega tam spokojnie i bez większych wydarzeń, lecz kiedy się przyjrzysz to wszystko nabiera innych kolorów.Teodor
brak_obslugi_ramek

Teodor – mały olbrzym, nieco fajtłapowaty i tchórzliwy „synek mamusi”, zawsze stara się być grzeczny i usłużny. Lubi wyplatać różne przedmioty z wikliny. Marzy o tym, aby mieć psa. Boi się ciemności i wyimaginowanych w swoim umyśle złych stworzeń - Strachliwców. Bardzo dobrze się uczy, pisze długie opowiadania. Ze skrzatem Pokrzywkiem tworzą parę przyjaciół.

brak_obslugi_ramek

Rufi – pies Teodora, krórego dostal na urodziny.

Seter Irlandzki: Sierść jest koloru dojrzałego kasztana lub mahoniowa. Nie sfalowana, tworzy długie, gładkie frędzle; występują tzw.portki i pióro na ogonie (pióra - długie frędzle sierści na uszach, tułowiu, nogach i ogonie).

Seter irlandzki jest psem rodzinnym, potrzebującym kontaktu z człowiekiem. Wierny towarzysz zabaw i opiekun dzieci, bardzo cierpliwy. Inteligentny i żywy, potrzebuje zaspokojenia dużej potrzeby ruchu. Nieagresywny wobec obcych i innych zwierząt. Raczej szybko się uczy, ale przy tresurze trzeba być stanowczym, lecz łagodnym. W przypadku tego psa bardzo ważne jest wychowanie pozytywne, bez kar. Wychowane nieodpowiednio mogą uciekać.

Setery to psy myśliwskie przeznaczone do intensywnej pracy podczas polowania na ptactwo jako psy wystawiające (legawce). Spośród seterów jest najlżejszy i najwyższy, dzięki temu najszybszy. Najdalej ze wszystkich okładający pole, przez to na polowaniu lepiej się sprawdzał przy koniu niż przy pieszym myśliwym.

Link o Seterach Link do Hodowli Arisland

brak_obslugi_ramek


brak_obslugi_ramek

Amba (Ambazja)– olbrzymka, mama Teodora, kochająca i rozpieszczająca go do granic możliwości. Hoduje najpiękniejsze róże na Wzgórzach Olbrzymów. Zajmuje się domem, ogrodem i dba, aby nikomu nieczego nie brakowało. Miła, spokojna. Sktrzata Pokrzywka traktuje jak swojego drugiego synka, chociaż jest on starszy od całej rodziny olbrzymów.

Mobi (Mobeusz) – olbrzym, tato Teodora. Zajmuje się stolarstwem, wyrabia meble, przedmioty domowego użytku. Pracuje w swjej stolarni, która znajduje się w pobliskim miasteczku. Zawsze wspomaga swojego syna i dba o to aby mu nic nie zabrakło.

Mufek – olbrzym, dziadek Teodora. Pewnego razu próbował polować na zające...


Filek (Filater) – starszy kolega Teodora, pracuje u jego taty jako czeladnik. Często znajduje z Teodorem wspólny język, jednak nie przepada za psami. Potrafi pięknie malować.

Mikrus – koń rodziny Teodora, mimo swojego imienia jest to potężny i piękny koń, którego Mobi wykorzystuje do pracy, przy przewozie mebli czy w zapakowaniu sprawunków dla domu. Czasem zaprzęga go do bryczki i razem z rodziną wyjeżdżają do pobliskiego miasteczka.© Copyright

Kroniki Skrzatów ®

  • Autorzy: Marbella Atabe
  • Administrator: Marbella Atabe, Daniel Dagda