Przedstawiam postacie występujące w mojej baśni

Akcja toczy się w czterech wątkach, są to krainy w których opisuję przygody moich bohaterów.

Pierwsza kraina - Dolina stokrotek

Druga kraina - Wzgórza Olbrzymów

Trzecia kraina - Okolice zamku

Czwarty wątek opisuje czasy przyszłe

 

W baśni występują również Istoty Natury

Zaczarowany Zamek

Zaczarowany Zamek

Zamek

Zamek, niegdyś wspaniała budowla... po rzuceniu złego uroku popadł w ruinę. Tylko mały fragment z wieżą nadawał się do zamieszkania. W nim właśnie mieszkała Marbella, księżna uważana za czarownicę.

Gutek

Gutek

Gutek

Gutek – mały chłopiec, Ślizgutek. Gutek jest zaczarowanym stworzeniem, ma sześć łapek, nie posiada odstających uszu ani włosów, jego skóra jest błękitnawa i pokrywa się śluzem kiedy chłopiec się boi, oczy ma w kształcie łez. Marbella porwała go z rodzinnego domu aby pracował w zamku w celu utrzymania czystości i porządku. Z czasem zyskuje coraz większe zaufanie Marbelli, aby w końcu stać się zamkowym zarządcą. Lepiej daje sobie radę z utrzymaniem porządku na zamku, niż wcześniejszy zastęp służących.

Gulce

Gulce - Migulec i Śmigulec

Gulce - Migulec i Śmigulec

Zamek po rytuale oczyszczania

Zamek po rytuale oczyszczania

Marbella

Marbella

Marbella

Marbella – rzekomo zła czarownica, piękna pani zamku. Córka króla i siostra bliźniacza Mirandy. Posiada niezwykle zdolności do sporządzania różnych magicznych mikstur. Dostrzega nadprzyrodzone istoty, dla innych niewidocze. Potrafi z nimi nawiązać kontakt i nawet rozmawiać. Zna się na ziołolecznictwie, ale również na innego rodzaju czarach, spogląda w przyszłość lub przeszłość. Stara się zarządzać zamkiem lub raczej tym, co z niego pozostało. Pilnuje, aby jej podwładni zajmowali się utrzymaniem porządku w okolicach zamku i wytwarzali duże ilości mgły, nikt nie wie do czego potrzebnej. Właścicielka smoka Serafina.

Serafin

Serafin

Serafin

Serafin – smok Marbelli. Jest to gatunek smoka blotnego, który nie posiada wielu łusek, za to ma gęste ognioodporne futro. Potrafi latać pomimo braku skrzydeł. Największy pupil Marbelli i przyjaciel Gutka. Magiczne stworzenie posiadające nadprzyrodzone właściwości. Nieco uparty. Pomaga Gutkowi w rozpalaniu ognia w kominkach. Uwielbia pieczone, parzące, wyjęte prosto z duchówki marchewki. Przywiązany do swoich opiekunów, nie zawaha się poświęcić własnego życia aby bronić najbliższych.

Gigula

Gigula

Gigula

Gigula – dziewczyna pracująca przy kotle do wytwarzania mgły, znajdującego się w obrębie zamku. Potrafi szyć i gotować, zajmuje się chatką i dwójką braci. Znakiem rozpoznawczym jest misternie ułożona z włosów fryzura. Z długich włosów zaplata na główce "gulki", przyozdabia je kolorowymi wstążkami. Zawsze chce wyglądać nienagannie jak jej pani z zamku. Najmilsza osoba zamieszkująca okolice zamku. Przyjaciółka Gutka. Uwielbia Serafina, chociaż trochę się go boi.

© Copyright